strona główna rozkłady jazdy wyszukiwarka połączeń plan rozwoju projekty UE kontakt do pobrania reklama w serwisie linki

Autobusy:

Wtorek, godzina 13:50

Zmiany:

 » Rozkład jazdy
 » Planer podróży
 » Bilety
 » Sieć sprzedaży
 » Migawka
 » Bilet przez telefon
 » Biletomaty
 » Ulgi
 » Kontrola biletów
 » Opłaty dodatkowe
 » Kontakt
 » Dane osobowe
 » Mapa sieci
 » Historia
 » Tabor
 » Na żądanie
 » Regulamin
 » FAQ

Tramwaje:

 » Rozkład jazdy
 » Bilety
 » Wspólny bilet
 » Migawka
 » Bilet przez telefon
 » Ulgi
 » Opłaty dodatkowe
 » Kontakt
 » Mapa przejazdu
 » Historia

Kolej:

 » Rozkład jazdy
 » Wspólny bilet WBA
 » Szukaj połączenia
 » Dworzec PKP
 » ŁKA
 » Kontakt

PKS, BUS:

 » Rozkład jazdy BUS
 » Rozkład jazdy PKS
 » Przystanki PKS
 » Kontakt
 » Dla przewoźników

Taxi:

 » Ceny, kontakt
 » Postoje taxi
 » Uzyskanie licencji

Impuls 2 w sobotę 13 października w Pabianicach

Najnowszy nabytek Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej – pociąg Impuls 2 – w sobotę 13 października zostanie zaprezentowany pabianiczanom. Będzie go można obejrzeć w godzinach od 14:00 do 15:40 na stacji kolejowej w Pabianicach. Na prezentację zapraszają: ŁKA, Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień i Prezydent Pabianic Grzegorz Mackiewicz.Łódzka Kolej Aglomeracyjna zakupiła czternaście pociągów Impuls 2 na potrzeby realizacji przewozów pasażerskich w województwie łódzkim. Wydłużone trzyczłonowe pociągi zwiększą komfort pasażerów podczas codziennych dojazdów do pracy i domu w godzinach szczytu. Producentem pociągów Impuls 2 jest nowosądecka firma Newag, posiadająca wieloletnie doświadczenie w budowie pojazdów szynowych.Pociągi wyprodukowane dla ŁKA to pojazdy nowej generacji. Impuls 2 jest dłuższy, jeszcze bardziej niezawodny i komfortowy. Wyposażony został w udogodnienia, do których przyzwyczaili się już pasażerowie ŁKA. Posiada też wiele nowości, takich jak: kącik dla rodzin z dziećmi, defibrylator czy stoliki podokienne. Pojazd może przewozić 330 pasażerów, w tym 160 na miejscach siedzących.

Ergonomiczne i wygodne fotele sprawią, że codzienna podróż stanie się przyjemna. Przy każdej parze miejsc znajduje się gniazdko elektryczne i port USB. W układzie siedzeń vis-a-vis zamontowane zostały stoliki podokienne. Rodziny z dziećmi mają do dyspozycji przestrzeń, która umili podróż najmłodszym. Znajduje się w niej stolik z grą planszową z wbudowaną kostką.

Wnętrze jest monitorowane, wyposażone w wydajną klimatyzację i ogrzewanie, posiada oświetlenie LED, darmowe wi-fi, defibrylator AED. Pociągi są wyposażone w biletomat.

Pojazd jest w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych - posiada windy, miejsca do przypięcia i ładowania wózka, korytarze zapewniają swobodny przejazd. Przestronna toaleta dostępna jest także dla osób niepełnosprawnych, ale również wyposażona jest w przewijak dla niemowląt.

Nie tylko pasażerowie odczują komfort pociągu Impuls 2 - maszyniści mają do dyspozycji nowoczesną i wygodną przestrzeń dla zapewnienia bezpiecznego przejazdu. Pociąg posiada cztery silniki o łącznej mocy 1600 kW, które pozwalają osiągnąć prędkość 160 km/h.

Zakup pociągów Impuls 2 umożliwia uruchomienie kolejnych połączeń na terenie województwa łódzkiego.

czwartek, 11.10.2018 / godz.: 18:44
Od 1.07 zmiana rozkładu jazdy


Od 1.07 tymczasowa zmiana trasy


Od 21.06 do 30.08 w dni robocze obowiązuje rozkład powszedni wolny od nauki szkolnej


Od 21.06 likwidacja linii


Od 12.06 zmiany przystankowe na ul. Jutrzkowickiej


Od 9.06 zmiana rozkładu jazdy


Od 19.04 zmiany przystankowe w Pawlikowicach

Zaplanuj podróż:Rowerowe Łódzkie:

 » Jak to działa?
 » Cennik
 » Mapa stacji
 » Regulamin
 » Aktualności
 » Kontakt
 » O projekcie

Facebook:

© Urząd Miejski w Pabianicach - Wydział Infrastruktury Technicznej i Komunikacji | komunikacja@um.pabianice.pl | tel. 42-225-46-27