strona główna rozkłady jazdy wyszukiwarka połączeń plan rozwoju projekty UE kontakt do pobrania reklama w serwisie linki

Autobusy:

Piątek, godzina 17:38

Zmiany:

 » Rozkład jazdy
 » Planer podróży
 » Bilety
 » Sieć sprzedaży
 » Migawka
 » Bilet przez telefon
 » Biletomaty
 » Ulgi
 » Kontrola biletów
 » Opłaty dodatkowe
 » Kontakt
 » Dane osobowe
 » Mapa sieci
 » Historia
 » Tabor
 » Na żądanie
 » Regulamin
 » FAQ

Tramwaje:

 » Rozkład jazdy
 » Bilety
 » Wspólny bilet
 » Migawka
 » Bilet przez telefon
 » Ulgi
 » Opłaty dodatkowe
 » Kontakt
 » Mapa przejazdu
 » Historia

Kolej:

 » Rozkład jazdy
 » Wspólny bilet WBA
 » Szukaj połączenia
 » Dworzec PKP
 » ŁKA
 » Kontakt

PKS, BUS:

 » Rozkład jazdy BUS
 » Rozkład jazdy PKS
 » Przystanki PKS
 » Kontakt
 » Dla przewoźników

Taxi:

 » Ceny, kontakt
 » Postoje taxi
 » Uzyskanie licencji

Nowa krańcówka przy Podmiejskiej – umowa podpisana

„Dwójka” pojedzie w przyszłym roku dłuższą trasą – na ulicę Podmiejską. 31 lipca prezydent Pabianic Grzegorz Mackiewicz podpisał z firmą Włodan s.j. z Porszewic umowę na zaprojektowanie i wykonanie nowej krańcówki autobusowej. Będzie ona zlokalizowana na miejskiej działce przy ul. Podmiejskiej 65E.


Inwestycja będzie realizowana w formule zaprojektuj i wybuduj. Powstaną przystanki dla wsiadających i wysiadających oraz plac manewrowy do zawracania autobusów. Teren objęty inwestycją będzie oświetlony lampami ledowymi. Pasażerowie będą mieli do dyspozycji wiatę przystankową i wiatę rowerową. Na krańcówce zostanie ustawiony kontener socjalny dla kierowców autobusów. Zadanie przewiduje także likwidację istniejącego rowu melioracyjnego znajdującego się obecnie pośrodku działki przeznaczonej na wybudowanie nowej krańcówki. Wody deszczowe i roztopowe będą odprowadzane nowym kanałem deszczowym zlokalizowanym przy wschodniej granicy działki. Przebudowany zostanie zjazd z ulicy Podmiejskiej na nową krańcówkę. Wybrany w przetargu wykonawca będzie miał 10 miesięcy na zaprojektowanie i wybudowanie krańcówki.

Trasa autobusów linii „2” wydłuży się od istniejącej pętli przy ul. Karniszewickiej o około 700 metrów. Po drodze powstanie jeszcze para przystanków pośrednich – Podmiejska/ Makowa (w stronę nowej krańcówki) oraz Podmiejska /Niska (w kierunku centrum, przy sklepie). Bliżej do autobusu będą mieli nie tylko mieszkańcy ul. Podmiejskiej, ale też wielu ulic prostopadłych, położonych zarówno w Pabianicach, jak i w Chechle Pierwszym.

Budowa nowej krańcówki autobusowej to jeden z elementów projektu „Modernizacja i rozwój komunikacji miejskiej w Pabianicach”, na który miasto pozyskało dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

piątek, 2.08.2019 / godz.: 10:42
2.09 obowiązuje rozkład powszedni wolny od nauki szkolnej


1.09 w godz. 11-17 tymczasowa zmiana trasy


Od 1.09 zmiana rozkładu jazdy


Od 1.09 powrót na stałą trasę


Od 1.07 do nocy 31.08/1.09 tymczasowa zmiana trasy


Od 21.06 do 30.08 w dni robocze obowiązuje rozkład powszedni wolny od nauki szkolnej


Od 12.06 zmiany przystankowe na ul. Jutrzkowickiej


Od 19.04 zmiany przystankowe w Pawlikowicach

Zaplanuj podróż:Rowerowe Łódzkie:

 » Jak to działa?
 » Cennik
 » Mapa stacji
 » Regulamin
 » Aktualności
 » Kontakt
 » O projekcie

Facebook:

© Urząd Miejski w Pabianicach - Wydział Infrastruktury Technicznej i Komunikacji | komunikacja@um.pabianice.pl | tel. 42-225-46-27