strona główna rozkłady jazdy wyszukiwarka połączeń plan rozwoju projekty UE kontakt do pobrania reklama w serwisie linki

Autobusy:

Niedziela, godzina 07:58

Zmiany:

 » Rozkład jazdy
 » Planer podróży
 » Bilety
 » Sieć sprzedaży
 » Migawka
 » Bilet przez telefon
 » Biletomaty
 » Ulgi
 » Kontrola biletów
 » Opłaty dodatkowe
 » Kontakt
 » Dane osobowe
 » Mapa sieci
 » Historia
 » Tabor
 » Na żądanie
 » Regulamin
 » FAQ

Tramwaje:

 » Rozkład jazdy Z41
 » Bilety
 » Wspólny bilet
 » Migawka
 » Bilet przez telefon
 » Ulgi
 » Opłaty dodatkowe
 » Kontakt
 » Mapa linii Z41
 » Historia

Kolej:

 » Rozkład jazdy
 » Wspólny bilet WBA
 » Szukaj połączenia
 » Dworzec PKP
 » ŁKA
 » Kontakt

PKS, BUS:

 » Rozkład jazdy BUS
 » Rozkład jazdy PKS
 » Przystanki PKS
 » Kontakt
 » Dla przewoźników

Taxi:

 » Ceny, kontakt
 » Postoje taxi
 » Uzyskanie licencji

Rusza Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

16 września rozpoczyna się Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Jego kulminacją będzie Europejski Dzień bez Samochodu, który przypada w niedzielę 22 września. Z okazji tygodnia mobilności, wspólnie z Miejską Biblioteką Publiczną i MZK przygotowaliśmy po raz kolejny akcję „Książka w drodze”. Ogłosiliśmy też szóstą edycję konkursu „Kolorowy bilet”.

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu został zainicjowany w 2002 roku przez Komisję Europejską. Celem tygodnia mobilności jest zachęcenie mieszkańców miast do zmiany niekorzystnych dla zdrowia przyzwyczajeń i wybrania alternatywnych, ekologicznych środków podróżowania: chodzenia pieszo, jazdy na rowerze czy korzystania z komunikacji miejskiej.

W 2019 roku hasło kampanii – „Bezpieczny ruch pieszy i rowerowy” – kładzie nacisk na aktywne środki transportu indywidualnego oraz korzyści, jakie mogą one przynieść naszemu zdrowiu i środowisku. Slogan „Chodź z nami!” zachęca do aktywności i przełamania codziennej rutyny siedzącego trybu życia, zwłaszcza podczas codziennych podróży, przyczyniając się do kształtowania prozdrowotnych i proekologicznych zachowań mieszkańców.„Książka w drodze”
Dzięki Miejskiej Bibliotece Publicznej, po raz kolejny będzie prowadzona akcja „Książka w drodze”. W sumie około 300 książek będzie umieszczonych od poniedziałku 16 września w autobusach, a chętni będą mogli wziąć je do domu, przeczytać i podać dalej. W ramach akcji „Książka w drodze” organizatorzy przypominają, że jadąc autobusem czytamy to co chcemy, a jadąc samochodem – czytamy hasła na billboardach. W tym roku w autobusach obok książek umieścimy także ostatnie sztuki niezbędników pasażera.

„Kolorowy bilet”
Rusza szósta edycja konkursu „Kolorowy bilet”. Zadaniem uczniów klas IV – VII szkół podstawowych jest zaprojektowanie biletu o nominale 65 groszy.
Najciekawszy projekt zostanie wydrukowany w nakładzie 30 tys. sztuk i wprowadzony do pełnoprawnej dystrybucji. Uczniowie powinni składać prace w terminie do 9 października w szkołach albo do 11 października w Wydziale Infrastruktury Technicznej i Komunikacji Urzędu Miejskiego w Pabianicach (ul. św. Jana 4, pok. 26). Wraz z pracami, konieczne jest złożenie oświadczeń dotyczących przetwarzania danych osobowych, które są dołączone do regulaminu.

Regulamin konkursu wraz z formatem biletu do projektowania dostępny jest TUTAJ.22 września: Europejski Dzień bez Samochodu
W niedzielę 22 września przypada Europejski Dzień bez Samochodu. Tego dnia właściciele samochodów osobowych będą mogli jeździć bezpłatnie autobusami komunikacji miejskiej (uprawnienie całoroczne – na podstawie dowodu rejestracyjnego i Karty Pabianiczanina) oraz tramwajami (w dniu 22 września na podstawie dowodu rejestracyjnego). Razem z właścicielem auta, bez opłat mogą podróżować także osoby towarzyszące – łącznie (wliczając właściciela) w liczbie zgodnej z liczbą miejsc siedzących wpisaną w dowodzie rejestracyjnym (w przypadku przejazdu autobusami osoby towarzyszące powinny posiadać Kartę Pabianiczanina).

piątek, 13.09.2019 / godz.: 11:23
Od 3.08 tymczasowa zmiana trasy


Od 1.08 wydłużenie trasyOd 22.07 zmiany przystankowe w rejonie pętli Waltera-Jankego


Od 29.06 w dni robocze obowiązuje rozkład powszedni wolny od nauki szkolnej


Od 27.04 tymczasowa zmiana trasy


Od 27.04 zawieszenie przystanku Orla/Kilińskiego


Od 12.04 tymczasowa zmiana rozkładu jazdy


Od 22.03 tymczasowe zawieszenie linii


Od 20.03 tymczasowe zawieszenie linii


Od 12.03 w dni robocze obowiązuje rozkład powszedni wolny od nauki szkolnej

Zaplanuj podróż:Rowerowe Łódzkie:

 » Jak to działa?
 » Cennik
 » Mapa stacji
 » Regulamin
 » Aktualności
 » Kontakt
 » O projekcie

Facebook:

© Urząd Miejski w Pabianicach - Wydział Infrastruktury Technicznej i Komunikacji | komunikacja@um.pabianice.pl | tel. 42-225-46-27